psikologlar

PSİKOLOGLAR VE KENDİNE İNANMAK

Psikologlar ve inanmak

Yaşam koçları, fitness hocaları, diyetisyenler, psikologlar, pedagoglar, psikiyatristler…

Bağdat Caddesi ‘nde, Nişantaşı ‘nda, Kadıköy ‘de, Üsküdar ‘da kapı tabelaları büyük puntolarla yazılmış ve hayatınızı daha kaliteli yaşamınıza yardım edecek bir çok iyi eğitim almış uzman var.

Çoğu insan psikolog ve uzman randevusu almadan önce saatlerce tavsiye okuyor, eşe dosta soruyor, telefon görüşmeleri yapıyor.

Bütün bunlar daha kaliteli bir hayat yaşamak, daha mutlu olmak, geleceğemizi daha iyi bir yöne taşımak için…

Ama unutmayalım ki en iyi psikologlar ve en iyi psikiyatristler bile siz çaba göstermedikçe hayatınıza dokunamazlar.

Önce kendiniz için çabalayacak kadar kendinize ve yaşamınıza değer vermelisiniz. Kaliteli bir hayatı yaşamayı, daha mutlu olmayı hak ettiğinize inanmalısınız. Çünkü hak ediyorsunuz! Anahtarın sizin içinizde olduğunu, psikolog ve psikiyatrist ve diğer uzmanların sadece size o anahtarın yerini bulmaya yardım ettiğini bilmelisiniz. O zaman gittiğiniz uzman psikolog ve uzman psikiyatristlerin de işi çok kolaylaşır, küçük dokunmalarla ve yönlendirmelerle güzel değişimlerin önü açılabilir. İnanın gerisi çorap söküğü gibi gelir.

İstanbul gibi bir şehirde istersek nice güzellikleri görürüz, istersek gözümüze pek çok çirkinlik çarpar. Şimdi derin bir nefes alın. Hayatınızdan “yapamam, edemem” sözcüklerini çıkartın, bardağınızın boş tarafını ellerinizle kapatın. En az size yardım edecek psikolog kadar kendinize yardım edeceğinize söz verin. Artık hazırsanız değişim vakti! Asla değişmez demeyin… Çünkü değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.

Psikolog Bilgileri

therapica

Önceki yazıyı okuyun:
mutlu bir çocuk
MUTLU BİR ÇOCUK YETİŞTİRMEK

Çocuk yetiştirme sanatı - Pedagoji İyi bir yemek nasıl yapılıyorsa tam kıvamında olması için tariften çok göz kararına bağlı değil...

Kapat