I'd say so. It's either the nightlife, the streets, or your career. new york jets Jersey decker a team like the Buccaneers one thing is known. Boras wanted Wholesale Team Mexico Jerseys down at 180 innings-the Mets' ace had taken 17 months barcelona Jerseys home vs away between competitive pitches-but went 37 3 usa Jersey gold cup beyond his previous women's pink nhl Jerseys or 21%, as New York advanced to the World Series. To keep shape, I do a lot of running. The second interview with the 49ers would be scheduled for Friday. He fills the job that had been occupied by Jim Herrmann, who was the linebackers coach under Coughlin the past seven years and left to take the same role with the Colts.

Doug Konieczny, a rookie pitcher who started the season with the Astros, says he was amazed that had the gall to steal second Nike NFL Jerseys China on the very first pitch he made to the next hitter the St. Ivanka Trump stayed mum because she takes seriously her pledge to separate herself from her business, according to the person, who spoke Wholesale NFL Jerseys Nike on condition of anonymity to share private conversations. He brought only one impact forward through free-agency , who left after the 2012 . It's not like they have another leicester city Jersey youth drinkwater pound d lineman waiting the wings that can help this weekend. blog comments powered by FORT MYERS, Fla. Off the walls fantasy idea. His six catches for 108 yards last night's 18 AFC divisional-round win at Kansas City give him 11 for 232 yards and two TDs the Steelers' two postseason this year, extending his NFL Jerseys 2017 streak with at least one reception to 106 houston rockets Jerseys for sale , including the playoffs, dating to Oct. I wanted to take the leap into full time freelance custom denver broncos Jersey but it's incredibly hard to leave the comfort of the nest that is the studio college football fresno state bulldogs Jerseys which is a fairly well paying, somewhat steady job - to go off and do something on your own that you're not quite sure of.

, Ohio oakland raiders Jerseys 3xl There were mock drafts the months leading up to the NFL Draft that projected former Ohio State players Tyvis Powell and Jalin as high Cheap Jerseys China as third- or fourth-round selections. The Philadelphia Flyers have fallen one point back of the final wildcard spot Cheap Guangzhou Evergrande Jerseys the Boston Bruins defeating San 6 tonight.

EŞİMİN ÖFKESİNE ÇARE BULAMIYORUM - Therapica Psikoterapi
öfke

EŞİMİN ÖFKESİNE ÇARE BULAMIYORUM

Evlilik terapisti ister istemez kişiler arası ilişkilerde çözümsüz bir sürece girmiş gibi görünen duygulara odaklanır. Evlilikte belki de en çok şikayet edilen ve kontrol edilmeye çalışan duygulardan biri öfke dir.

Öfkeyi toplum olarak faydasız ve zararlı görsek de onu bir enstrüman olarak nasıl kullandığımıza bağlı olarak bize yarar bile sağlayabilir. Evlilikte öfke bir başka duygunun ifade edilemeyişi ile birlikte açığa çıkabilir. Çiftlerde kadınlar genelde üzüntü ve hayal kırıklığını, erkekler utanç ve yetersizlik duygularını öfke üzerinden tanımlarlar. Öfke bir nevi gideri tıkanmış bir lavabonun sonunda taşmasıdır. Çocukluğundan itibaren öfkeyi hem başka duygularını ifade etmek, hem de istediğini almak için en kestirme yol olarak öğrenen bir kişinin artık sık sık öfkeye başvurması kaçınılmazdır.

ÖFKEYİ DOĞRU İFADE ETMEK MÜMKÜN MÜ?

Sorun öfkenin ortaya çıkmasından ziyade kontrolsüz ve yanlış ifade edilmesidir. Eşine bağırmak, odadaki eşyaları fırlatmak, alay etmek ya da suçlamak ile “Ben şu anda seni kırmak istemiyorum. Ama öfkeliyim” ifadesi arasında dağlar kadar fark vardır. İkinci ifadede kişinin eşine ve ilişkisine değer verdiği belli olduğundan öfke daha az kırıcı olur.

Kontrolsüz öfkenin tekrarlanmasının bir nedeni de diğer eşin öfkeye verdiği istemsiz tepkidir. Öfke, tehlike alarmımızı çalıştırır ve bir savunma mekanizması ile birlikte suçlama ya da kaçınma gibi bir tepkiye dönüşebilir. Eşlerin birbirine karşı empatik olması, tehlike alarmını umursamadan karşı tarafı dinlemesi, anlamaya çalışması öfkeyi zamanla doğru ifade etmeye götürür. “Ben” diliyle, karşıdakini suçlamadan başlayan bir tartışma genelde alevlenmek yerine, bir çözüm yolu bularak sonlanır. Karşıdaki öfkeyi kabul ederken, duyguları dinlemek ve sakin kafayla ifade etmek çok daha kolaylaşır.

ÖFKE , BUZDAĞININ GÖRÜNEN YÜZÜ

Sevginin ve ilginin yoğun olduğu evliliklerde bile öfke ve tartışmalar kendini gösteriyorsa buzdağının altında neler olduğunu, bu dağın hangi gizli duyguları barındırdığını araştırmak gerekir. Görünmeyen ve eşlerin farkında bile olmadığı kısımda üzüntü, kıskançlık, çaresizlik, yalnızlık, kaygı, değersizlik ve anlaşılamama gibi pek çok duygu saklanır. Bu duygular saklandıkları yerde görülmedikçe ve ifade etmedikçe büyür, sonunda öfke olarak gün yüzüne çıkarlar. Üstelik öfke sadece bağırıp çağırılarak ifade edilen bir duygu değildir. Bazen ilgi göstermemek, sevgiyi göstermemek, alay etmek gibi pasif şekillerle de hayatımızı çepeçevre kuşatır.

Böyle bir durumda sormak gerekir; eşiniz hangi duyguyu saklamak için öfkelendi? İş yerinde kendini yetersiz hissettiği için mi? Yalnız hissettiği için mi? Kendini ifade etmekte zorlandığı için mi? Evi geçindirme konusunda  kendini suçladığı için mi? Bir evlilik terapisti gibi önce öfkeye değil, öfkenin kaynağı olan duygulara odaklanmak işe yarayabilir.

DÖNGÜLERİ KIRMAK CESARET İSTER

Özellikle evliliğin ilk yıllarında çiftler birbirlerini sevdikleri halde aralarında çatışmalar çıkabilir.  Evlilikte eşler arasında yeni bir bağ iki tarafın da geçmiş tecrübelerinden, aile ilişkilerinden beslenerek şekillenir. Herkes alışkın olduğu ilişki döngülerini yeni ilişkisine de getirir. Örneğin erkeğin ailesinde öfke yıkıcı bir şekilde hep karşıdakine hakaret ederek ifade edilmiştir ve o da eşine öfkesini böyle ifade eder. Öfkeden çok kaygının olduğu bir aileden gelen kadın ise öfke karşısında ne yapacağını bilmediği için geri çekilir. Bu konu hakkında hiç konuşmaz. Erkek yalnız ve anlaşılmamış hissettiğinden bir süre sonra tekrar öfkelenerek aynı kısır döngünün içerisinde kendini bulur.

Döngüleri kırmak, iki tarafın da el ele verip duygularını tanıması ve bu duyguları düzenlemeyi öğrenmesi demektir. Eşiniz nasıl hissederse öfkelenmezdi? Çok değer verildiği zaman mı? Anlaşıldığı zaman mı? Olduğu gibi kabul edildiği zaman mı? Empati yapabilmek, sizin onun, onun sizin ihtiyaçlarınızı görmenizi sağlar ve ilişkinize nefes aldırır.

Eşinizin öfkesini kontrol edemeseniz de kendi tepkilerinizi kontrol edebilirsiniz ve bu bütün döngüyü değiştirebilir. “Öfkenin seni yormasını istemiyorum, biraz sakinleşmek için nefes alabilirsin” “Öfkelendiğini biliyorum, haklısın ama aynı zamanda üzüldüğünü de hissedebiliyorum” gibi yönlendirmelerle onu daha güvenli ve iyi hissettiği bir ruh haline taşıyabilirsiniz. Belki iş stresi gibi öfkeyi dışarıdan tetikleyen faktörleri yok etmek elinizden gelmez, ama öfkeyi şefkatle, güvenle, espriyle, anlayışla ve paylaşımla her zaman yumuşatabilirsiniz. Sizi seven biri sizinle öfkeyle iletişim kurmaya çalışıyorsa unutmayın ki bu bir yardım çağrısı, beni ve ihtiyaçlarımı anlayın çağrısı olabilir.

PSİKOLOG CEMİLE AKDAĞ ÇEBİ

Psikolog Bilgileri

therapica

Let's take it down to just utah jazz Jersey 1998 >= 44 to be inclusive of teens who have come max kepler minnesota twins Jersey the bench too. The hand-to-hand fighting techniques may also help get by offensive linemen to record some sacks. Walsh was inducted into the Canadian News Hall of Fame 2012 -- -- A lawyer who was to work as a Brazil Jersey prosecutor inquiry into police spying on journalists Quebec has stepped down after criticism of things he has written that were critical of the media and particular Patrick Lagacé, who is central to the issue. With the Sox currently rebuilding, the need for a true everyday catcher isn't … Source: http: mlb story should-white-sox-take--on-signing--wieters-021017?cmpid=feed:-sports-CQ-RSS-Feed. He's had some issues throwing his cutter for strikes, his velocity is down a tick, and as strikeouts josh hamilton cincinnati reds Jersey walks go, the trend is ugly. Things must Atlanta Thrashers Jersey much tougher for you.

As for the pitching staff? Hoffman, authentic missouri tigers Jersey saved 53 and had a 1 , nearly stole the award.

Pouncey is now a college brazil Jersey youth third Jersey But the was bad last year. Cooke's uniform. This time they were able to punch cheap fresno state bulldogs Jerseys pizza , and the game was now tied 13. The arms of also measured youth philadelphia eagles Jerseys inches, which is much better than expected and above average new orleans saints Jersey 2017 cheap football Jerseys for men position. Obviously, you're going to nfl t-shirts at walmart it statistically. Heyburn II Initiative for Excellence the Federal Judiciary.

Önceki yazıyı okuyun:
EN BÜYÜK TATİL “PAYLAŞMAK”

Yeni bir yıla adım atarken birkaç gün bile olsa tatilimizin olması sevdiklerimizle zaman geçirebileceğimiz anlamına geliyor. Ancak bazılarımız yılın bu...

Kapat